اخبار پزشکی

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به افزایش سفرها در تعطیلات گذشته

دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت اعمال نکردن محدودیت برای سفرها گفت: اعمال محدودیت‌ها برای سفر و هر نوع فعالیتی بر عهده ستاد ملی مقابله با کروناست. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وظیفه‌ای برابر با عنوان خود دارد و هر نوع محدودیت اگر در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و پیشنهاد شود، باید تصویب و سپس ابلاغ شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده محدودیتی در زمینه سفرها اعمال خواهد شد یا خیر، افزود: در زمینه اعمال یا در نظر گرفتن محدودیت‌ها، باید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری کند و مصوبات این ستاد لازم الاجراست. وزیر بهداشت نیز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا است.

لاری ادامه داد: وزارت بهداشت ارائه آموزش‌ها و توصیه‌ها برای جلوگیری از سفرها را انجام داد که در زمینه سفرهای اخیر هم انجام شد و انتظار همراهی بیشتری از طرف جامعه وجود داشت. انتظار ما از مردم، همراهی و همکاری با نظام سلامت است؛ زیرا کادر بهداشت و درمان با گذشت چند ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور به شدت خسته‌اند و مردم باید همراهی خود را با پزشکان و پرستاران و نیروهای بهداشتی در این شرایط افزایش بدهند.

۴۷۴۷

نمایش بیشتر

متخصص تغذیه

سلام بر شما همراهان عزیز ، امید هستم سعی میکنم جدیدترین اخبار روز پزشکی و علوم تغذیه و رژیم لاغری و رژیم چاقی و رژیم افزایش وزن رو هر روز براتون داخل سایت دکتر رضا غیاثوند منتشر کنم و لحظات خوبی رو با هم داشته باشیم. موفق باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.