اخبار پزشکی

انتقاد اعضای کمیسیون بهداشت از عملکرد بیمه‌ها در جلسه با رئیس سازمان بیمه سلامت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حضور رئیس سازمان بیمه سلامت ایران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که اعضای کمیسیون بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر بیمه ها تاکید کرده و بیان کردند که چرا هر کدام از بیمه ها روش های مختلفی را اتخاذ می کنند.

زهرا شیخی در گفت وگو با پایگاه خبری، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور رئیس سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص اقدامات انجام شده و پایگاه خبریمه های آتی سازمان مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدا نمایندگان به طرح مشکلات موجود در بحث بیمه پرداختند. بحث عمده این بود که چرا بیمه ها بخشی از قوانین را رعایت کرده و به اجرای بخش دیگر تمکین نمی کنند. آنها ترجیح می دهند ساده ترین راه را استفاده کرده که نمونه بارز آن در اجرا نشدن نظام ارجاع است.

وی افزود: یکی دیگر از سوالات این بود که چرا در ارائه بسته های خدماتی بازبینی صورت نمی گیرد و بیمه ها هر کدام روش های خود را طی می کنند. در این جلسه تاکید شد که باید تکلیف بیمه ها برای مردم مشخص شود تا مردم بدانند تا چه سقفی می توانند از بیمه استفاده کنند. درباره پوشش بیمه ای برای بیماران توانبخشی نیز تاکید شد. مثلا بعد از سرطان، بیمار دچار مشکل می شود یا اینکه از لحاظ اسکلت عضلانی و عصبی با مشکلاتی مواجه است که بیمه آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد. تاکید بر این بود که باید این موارد شناسایی شده و مورد پوشش بیمه قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: با توجه به مشکلات بسیار زیاد بیمه ها و طرح آن از سوی نمایندگان فرصتی برای پاسخگویی رئیس سازمان بیمه سلامت باقی نماند. لذا قرار شد در جلسه بعدی حضور پیدا کرده و به سوالات پاسخ دهند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

متخصص تغذیه

سلام بر شما همراهان عزیز ، امید هستم سعی میکنم جدیدترین اخبار روز پزشکی و علوم تغذیه و رژیم لاغری و رژیم چاقی و رژیم افزایش وزن رو هر روز براتون داخل سایت دکتر رضا غیاثوند منتشر کنم و لحظات خوبی رو با هم داشته باشیم. موفق باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.