اخبار پزشکی

آمار تکان‌دهنده از جولان کرونا در کهگیلویه

پایگاه خبری

لطف‌الله افروشته امروز در شورای سلامت شهرستان در خصوص عملکرد حوزه محیطی کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: از یکهزار و 508 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی 10 هزار بازدید به عمل آمد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: 13 درصد از این مراکز به دلیل عدم رعایت بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

آمار تکان‌دهنده از جولان کرونا در کهگیلویه

افروشته همچنین از پلمب300 واحد کارگاهی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند خبر داد.

این مسؤول گفت: تا دوم شهریور ماه از سه هزار و 549 نفر نمونه‌گیری شد که نتیجه تست 793 نفر یعنی 44 درصد از آنها مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که درصد نمونه‌های مثبت از اسفند ماه تا دوم شهریور 22 بود.

افروشته تصریح کرد: 70 درصد مبتلایان به بیماری کرونا شهری و مابقی روستایی هستند.

وی با بیان اینکه آمار کرونا در شهرستان تشدید شده است، گفت: یک زمانی مجموع نمونه‌ها کمتر از 10 درصد مثبت بود در مرداد اما قریب به 50 درصد مثبت اعلام شد و این آمار هفتگی رو به رشد است.

وی گفت: از همه موارد مبتلا کمتر از۲۰درصد بیماری زمینه دارند و آمار بیماران گروه سنی بالای 60 سال کمتر از 17 درصد است.

این مسؤول اضافه کرد: 80 درصد از موارد مثبت نمونه‌ها زیر ۶۰سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند.

وی در خصوص تفکیک شغل بیماران گفت: از بیماران گرفتار کرونا 30 درصد از قشر زنان خانه‌دار، 30 درصد کارمندان، 6 درصد دانش‌اموزان و پنج درصد معلم هستند.

وی گفت که موج فعلی خروجی عروسی‌های قبل از محرم است موارد محرم و کنکور را شامل نمی‌شود با این وضعیت در آنلاین و بازگشایی مدارس بحران خواهد شد.

نمایش بیشتر

متخصص تغذیه

سلام بر شما همراهان عزیز ، امید هستم سعی میکنم جدیدترین اخبار روز پزشکی و علوم تغذیه و رژیم لاغری و رژیم چاقی و رژیم افزایش وزن رو هر روز براتون داخل سایت دکتر رضا غیاثوند منتشر کنم و لحظات خوبی رو با هم داشته باشیم. موفق باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.